COVID-19 FAST RESPONSE

Wspieramy medyków w walce z koronawirusem

Każdy superbohater potrzebuje specjalnych mocy, by skutecznie walczyć z wrogiem. Bohaterowie naszych czasów liczą na Twoje wsparcie. Pomóż nam uzbroić ich w odpowiednie kompetencje i sprzęt do walki ze śmiertelnym wirusem!

DLACZEGO WARTO  ZAANGAŻOWAĆ SIĘ W PROJEKT COVID-19 FAST RESPONSE?

Zarówno polscy, jak i zagraniczni eksperci zalecają przeprowadzenie badań USG płuc u pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Badanie jest wskazane przede wszystkim w przypadku osób ze stwierdzoną niewydolnością oddechową. Wykonanie USG płuc wymaga wykwalifikowanego personelu. Szkolenia  dla medyków w zakresie obrazowania i diagnostyki płuc pod kątem koronawirusa to nasze główne zadanie w ramach projektu COVID-19 FAST RESPONSE.

PELERYNA DLA SUPERBOHATERA

Umiejętność przeprowadzenia badania ultrasonograficznego płuc zgodnie z protokołem ratunkowym BLUE jest dla medyka tym, czym peleryna dla Supermana. Superbohater po prostu nie może się bez niej obejść. Dzięki Twojemu  finansowemu wsparciu będziemy w stanie zorganizować kolejne szkolenia dla chętnych lekarzy i ratowników medycznych. Spotkania ze względu na pandemię odbywają się w małych grupach, z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Jedno szkolenie to 8 godzin zegarowych z ekspertem Fundacji Mocni na starcie, który krok po kroku prezentuje, jak wygląda protokół BLUE w praktyce. W trakcie szkolenia odbywają się warsztaty praktyczne. Każdy z uczestników obowiązkowo chwyta za głowicę oraz odczytuje i porównuje obrazy USG przedstawiające różnego rodzaju zmiany w płucach.

Koszt przeszkolenia 1 osoby to około 50 zł. Na szkolenie musimy bowiem dojechać i dowieźć sprzęt, co generuje spore koszty.

Mamy nadzieję, że wesprzesz nasze działania wpłacając swoją cegiełkę na rzecz walki z koronawirusem.

Możesz też wesprzeć nasze działania dokonując wpłaty bezpośrednio na konto bankowe fundacji.
Konto całoroczne mBank: 74 1140 2004 0000 3402 8037 8984
Odbiorca: Fundacja Mocni na starcie
Tytuł przelewu: Darowizna działania statutowe

DLACZEGO ULTRASONOGRAFIA SPRAWDZA SIĘ W TRAKCIE PANDEMII?

Nasze działania zmierzają do zapewnienia nowoczesnych aparatów ultrasonograficznych do walki z COVID-19 tam, gdzie ich brakuje, ale przede wszystkim do przekazania pracownikom medycznym wiedzy na temat obsługi urządzeń oraz interpretacji obrazów USG towarzyszącym zakażeniu SARS-CoV-2. Priorytetem są dla nas szpitale i zakłady opieki zdrowotnej z regionów o szczególnie wysokim odsetku zachorowań.

Aparaty ultrasonograficzne to:

  • niski koszt badania (w porównaniu z tomografią komputerową),
  • powtarzalność (w razie potrzeby można wykonywać badanie nawet codziennie),
  • łatwość dezynfekcji,
  • zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa (pacjenta nie trzeba transportować do pracowni tomografii komputerowej),
  • brak efektów ubocznych (w przypadku tomografii komputerowej pacjent narażony jest na promieniowanie rentgenowskie).

LICZYMY NA TWOJE WSPARCIE!