O fundacji

Fundacja Mocni na starcie powstała w marcu 2020 roku, ale program pod tą samą nazwą działa już od 2017 roku. Wszystko za sprawą firmy MIRO, która w ramach jednego ze swoich CSR-owych projektów rozpoczęła działania edukacyjne i otworzyła studentom drzwi do ultrasonograficznego świata.

Naszą działalność rozpoczęliśmy od organizacji szkoleń USG dla przyszłych lekarzy, którzy podczas kilkuletnich studiów przepełnionych ciężką nauką nie mają możliwości odbycia praktyk ze sprzętem ultrasonograficznym. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby to zmienić!

Wiemy, że tylko praca na aparacie pozwoli studentom zdobyć umiejętności obsługi sprzętu, właściwego odczytu obrazu i stawiania trafnej diagnozy. Nasza organizacja daje tym młodym ludziom możliwość skonfrontowania wiedzy teoretycznej nabytej w trakcie zajęć z rzeczywistością. W trakcie kursów Fundacji Mocni na starcie studenci praktykują pod okiem lekarzy ekspertów z rożnych dziedzin medycyny i mają możliwość przeprowadzenia badania pacjentów.

Statut Fundacji Mocni na starcie [PDF]

PEACE - LOVE - USG

Zaszczepiamy miłość do ultrasonografii wśród studentów i absolwentów kierunków medycznych. Dokładamy wszelkich starań, by kolejne pokolenia pracowników ochrony zdrowia rozpoczynały karierę zawodową wyposażone w umiejętności diagnozowania pacjentów za pomocą aparatury USG. Naszym celem jest przeszkolenie jak największej liczby medyków oraz stworzenie kolejnych pracowni ultrasonograficznych na polskich uniwersytetach.

Łatwy i szybki dostęp do aparatury ultrasonograficznej to wyższe prawdopodobieństwo postawienia trafnej diagnozy a co za tym idzie większe szanse na uratowanie zdrowia i życia pacjentów.

Dowiedz się więcej o naszych działaniach. Pobierz broszurę [PDF]

DLA KOGO DARMOWE SZKOLENIA USG?

Szkolimy studentów wydziałów lekarskich, stażystów i rezydentów do 30. roku życia. Z naszych bezpłatnych kursów mogą także skorzystać studenci ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, położnictwa, elektroradiologii, fizjoterapii czy weterynarii.

CO ROBIMY?

  • Organizujemy darmowe szkolenia i warsztaty ultrasonograficzne
  • Udostępniamy sprzęt USG na potrzeby szkoleniowe
  • Organizujemy pikniki profilaktyczne
  • Bierzemy udział w konferencjach medycznych
  • Współorganizujemy obozy naukowe
  • Fundujemy stypendia
  • Przekazujemy w formie darowizny aparaty USG na potrzeby studentów
  • Tworzymy treści e-learningowe

MOC DZIAŁAŃ

Fundacja w liczbach
280
Warsztatów
29
Pracowni USG dla studentów
3
Konferencje w Boszkowie
6800
Uczestników