MOC ultrasonografii u podnóża Tatr

MOC ultrasonografii u podnóża Tatr

MOC ultrasonografii u podnóża Tatr

Pora na rozwiązanie zagadki z naszego fundacyjnego Facebooka!

Magiczny czas między Świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem wykorzystaliśmy na wyjątkowo #MOCne działanie! Niedawno pozyskany przez nas kliniczny, kompaktowy ultrasonograf wysokiej klasy Aloka Alpha 6 został przekazany w formie darowizny Tatrzańskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu (TOPR).

Cykl szkoleń organizowany przez projekt Ratunkowa w Roztoce dotyczący zastosowania USG w Medycynie Ratunkowej dla TOPRu miał odbyć się w kilku terminach jeszcze w 2020 roku. Pandemia po raz kolejny bardzo pokrzyżowała plany… Fundacja Mocni na starcie jako partner sprzętowy szkoleń również nie mogła się doczekać tych wyjątkowych wydarzeń.

Pomysł i MOC do niekonwencjonalnego działania dali nam tydzień temu założyciele wyżej wymienionego projektu – Adam Ubych i Przemysław Gancarczyk. Przekazanie zaawansowanego aparatu stacjonarnego nie wesprze bezpośrednio walki na pierwszej linii frontu walki o zdrowie i życie ludzkie, ale będzie istotnym elementem nabywania i podnoszenia umiejętności w diagnostyce ultrasonograficznej. System USG będzie służył szkoleniom wewnętrznym i zewnętrznym dla ratowników TOPR.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma przede wszystkim na celu prowadzenie ratownictwa górskiego i narciarskiego (w szczególnych sytuacjach innych działań ratowniczych poza obszarem gór) oraz działanie na rzecz ochrony naturalnego środowiska górskiego.