„Otworzyliście przede mną drzwi do ultrasonograficznego świata”

„Otworzyliście przede mną drzwi do ultrasonograficznego świata”

„Otworzyliście przede mną drzwi do ultrasonograficznego świata”

Otworzyliście przede mną drzwi do ultrasonograficznego świata” – takie słowa usłyszeliśmy od uczestnika naszego ostatniego szkolenia dotyczącego zastosowania protokołów ultrasonograficznych w medycynie ratunkowej. Lejecie miód na nasze serca!

W miniony weekend (12-13 grudnia) w siedzibie fundacji w Lesznie odbyło się szkolenie dedykowane poznańskiemu zespołowi Akademickiej Społeczności Ratownictwa i Medycyny Katastrof. W trakcie spotkania skupiliśmy się przede wszystkim na protokołach ultrasonograficznych eFAST, BLUE i FEEL. Pracowaliśmy na 5 systemach USG dostarczonych przez naszych partnerów: Hitachi Arietta V65 i Hitachi Arietta V70 od firmy MIRO, Philips Epiq5 od Partner4Medicine oraz Chison Qbit7 i Wisonic Clover60 od Sonolife.

Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy. Każda z nich przeszła 8-godzinne szkolenie zakończone egzaminem praktycznym. Rekordzista wykonał badanie eFAST w 27 sekund! Wszystko to działo się pod okiem naszych ekspertów Adama Ubycha oraz Przemysława Gancarczyka z projektu Ratunkowa w Roztoce.

Dziękujemy za wszystkie pozytywne opinie dotyczące szkolenia. Cieszymy się, że weekend spędzony w Lesznie pozwolił naszym kursantom i kursantkom przyswoić więcej wiedzy na temat ultrasonografii niż kilkuletnia nauka na uniwersytecie. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu się spotkamy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania: