Pierwsze w historii Fundacji Mocni na starcie szkolenie pulmonologiczne za nami!

Pierwsze w historii Fundacji Mocni na starcie szkolenie pulmonologiczne za nami!

Pierwsze w historii Fundacji Mocni na starcie szkolenie pulmonologiczne za nami!

Minioną niedzielę spędziliśmy w gronie studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Atmosfera była naprawdę gorąca i to nie tylko w związku z pogodą. Był to nasz debiut w zakresie szkoleń z pulmonologii. Już dziś wiemy, że do spotkań z tej tematyki będziemy wracać w najbliższej przyszłości. Jesteście ciekawi, jak przebiegało pierwsze w historii Fundacji Mocni na starcie szkolenie pulmonologiczne?

Zgromadzeni w siedzibie Fundacji kursanci przeprowadzili kompleksową ocenę czynnościową układu oddechowego w zakresie spirometrii, pletyzmografii i dyfuzji. Uczestnicy mogli sprawdzić się nie tylko w roli lekarza, ale także cierpliwego pacjenta. Wyniki przeprowadzanych badań były omawiane z prowadzącymi i poddawane dyskusji.

Praktykę na specjalistycznym sprzęcie pulmonologicznym poprzedził niezwykle interesujący wykład na temat „Badań czynnościowych w chorobach płuc w świetle aktualnych wytycznych”. Charytatywnie wykład wygłosił prof. dr hab. n. med. Piotr Boros z Zakładu Fizjopatologii Oddychania – Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc. Studenci otrzymali komplet aktualnych wiadomości oraz wskazówek opartych na wieloletnich doświadczeniach. Na deser pojawiły się nurtujące uczestników pytania, na które ekspert precyzyjnie udzielił odpowiedzi.

W imieniu Fundacji oraz uczestników spotkania pragniemy złożyć Profesorowi Piotrowi Borosowi serdeczne podziękowania za merytoryczne wprowadzenie w świat pulmonologii.

O kolejnych spotkaniach związanych pulmonologią będziemy Was informować wkrótce.