Potrzebny sprzęt USG do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu

Potrzebny sprzęt USG do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu

Potrzebny sprzęt USG do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu

#POMAGAMYPOMAGAJĄCYM

Potrzebna pomoc dla szpitala na Borowskiej! Fundacja Wspólnota Pokoleń wraz z Fundacją Mocni na Starcie oraz Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu zbierają pieniądze na nowoczesny aparat USG warty ponad 550 tysięcy złotych. Aparat zastąpi wysłużony sprzęt pracujący na Oddziale Angiologii. Nowe USG będzie wykorzystywane do diagnostyki zakrzepicy żylnej, choroby, która po zawale serca i udarze mózgu, jest trzecią przyczyną śmierci z powodów sercowo-naczyniowych w Polsce.

Codziennie do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego na Borowskiej trafiają setki pacjentów z całego Dolnego Śląska. Ich życie zależy od szybkiej diagnostyki. Nie jest ona możliwa bez wysokiej klasy aparatu ultrasonograficznego, potrzebnego zwłaszcza na Oddziale Angiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii, gdzie m.in. rozpoznaje się i leczy zakrzepicę.

Zakrzepica, czyli niewydolność żylna układu naczyniowego, prowadzi do wielu różnych schorzeń naszego organizmu. Jej skutkiem może być powstawanie trudno gojących się ran, dolegliwości bólowe, a nawet amputacja kończyny. Poza tym z uwagi na możliwość oderwania się skrzepu, choremu grozi także zator płucny, a nawet udar mózgu czy zawał serca.

Ambasadorem zbiórki jest profesor Andrzej Szuba, kierownik Angiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

– Ten aparat pozwoli nam ratować życie pacjentów, ratować kończyny dolne przed amputacją, ratować chorych przed udarem mózgu, który jest spowodowany miażdżycą tętnic szyjnych. W tej chwili dysponujemy aparatem będącym już na granicy zużycia. Zachęcamy Państwa do udziału w zbiórce na taki wysokiej klasy aparat USG dla naszej kliniki, co pomoże nam skuteczniej diagnozować i leczyć pacjentów – mówi profesor Andrzej Szuba.

Trzeba tak niewiele, by tak wiele zmienić!! Zrób to dla siebie i swoich bliskich! 

Posłuchaj apelu profesora Andrzeja Szuby:

W razie potrzeby szczegółowych informacji i odpowiedzi na dodatkowe pytania udzieli:

Wiceprezes Fundacji Wspólnota Pokoleń
Małgorzata Koronkiewicz-Hupajło
e-mail: koronkiewicz-hupajło@wspolnotapokolen.pl,
tel.: 508 132 969.

Inicjatorzy i partnerzy akcji:

Fundacja Wspólnota Pokoleń – od 2011 roku działa w zakresie edukacjii integracji społecznej. Podczas pandemii zaangażowała się mocno w promocję wolontariatu i działalność pomocową. W ramach akcji #PomagamyPomagającym do wrocławskich medyków trafiały codziennie setki ciepłych posiłków. Więcej na www.wspolnotapokolen.pl

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu – jeden z największych, wielospecjalistycznych szpitali w kraju. Dysponuje Szpitalnym Odziałem Ratunkowym z lądowiskiem dla helikopterów LPR, blokiem operacyjnym z 20 salami oraz pracowniami diagnostycznymi i laboratorium. Przy szpitalu działa też m.in. Uniwersytecka Przychodnia Specjalistyczna. Więcej na www.usk.wroc.pl.