Poznajcie… Wszystkie kolory ultrasonografii!

Poznajcie… Wszystkie kolory ultrasonografii!

Poznajcie… Wszystkie kolory ultrasonografii!

Pora poznać nasze fundacyjne maskotki… To Wojownicy Głowicy z krwi i kości!

15 lipca 2017r. – to już 5 lat temu!!! – zakończyliśmy pierwsze w historii warsztaty #USG w ramach projektu #MocniNaStarcie. Jako działalność CSR-owa firmy MIRO zwiedziliśmy każdy zakątek Polski wypożyczając nieodpłatnie nowoczesne ultrasonografy, organizując warsztaty dla studentów i przekazując aparaty na rzecz akademickich salek nauki obrazowania.

W marcu 2020 roku, na moment przed światowym lockdown’em, narodziła się Fundacja Mocni na starcie, która kontynuuje założenia projektu i rozszerzyła działalność o dział PULMO.

Przez te 1 826 dni udało nam się:
❤rozkochać w ultradźwiękach średnio 4 osoby dziennie (ponad 8000 uczestników i beneficjentów)
?pokonać setki tysięcy kilometrów (sama rakieta ma po pierwszym roku na liczniku już 65 000km)
?dać drugie życie 42 aparatom USG, które swój dom odnalazły na terenach uczelni medycznych, szkół ultrasonografii i schronisk dla zwierząt. Pracują dla przeróżnych projektów badawczych i zagranicznych akcji badań przesiewowych. Nie tylko Polska… na naszej mapie znajduje się Haiti, Ukraina, Kenia, czy Kirgistan ?

Spotkania z nami to pierwsze, śmiałe wejście do świata ultrasonografii i pulmonologii. Jesteśmy takim ULTRA mobilnym ośrodkiem nauczania wczesnoszkolnego w zakresie praktycznej nauki diagnostyki medycznej?

Skupiamy się na podstawach diagnostyki czynnościowej płuc; obrazowania dopplerowskiego, jamy brzusznej, tarczycy i MSK. Zrobiliśmy sporo dobrego dla zachęcania medyków do wykorzystania USG w stanach nagłych zarówno w warunkach szpitalnych, jak i prehospitalu.

Uczymy Was:
?jak prawidłowo chwycić głowicę – czy to Wam nie przypomina etapów rozwoju chwytu narzędzia piśmienniczego? Brzmi strasznie poważnie, ale to po prostu podstawy trzymania kredki, ołówka, czy długopisu! Od cylindrycznego, palczastego, przez trójpalcowy po trójpunktowy.

?dbania o sprzęt ultrasonograficzny – każdy młody artysta wie, że tak jak ołówki odkładaliśmy do piórnika, tak głowica musi wrócić do swojego kubka, a jej kabel ma być #ZAWSZE zawieszony na haczyku.

?co zrobić, by uzyskać prawidłowy obraz – kąt rysika, #MOC przyłożenia do płótna, nie odrywanie kredki od kartki… to wszystko ma ogromne znaczenie!

?rozpoznania „grubych” patologii – „raz zobaczona Mona Lisa jest nie do odzobaczenia”. Każde dorysowanie wąsów będzie zapalać odpowiednie lampki ostrzegawcze w naszej głowie.

?wplatania ultrasonografii do codziennej pracy klinicznej – kiedy, jak i czy tworzyć obrazy, które mogą (a nie zawsze muszą) odpowiedzieć na nurtujące nas pytania.

?bezpieczeństwa i ergonomii pracy – kredek nie łamiemy, głowicą nie rzucamy! Stwarzamy sobie miejsce do pracy, tak jak byśmy chcieli namalować najpiękniejszą laurkę!

Przygotowaliśmy dla Was krótki materiał, w którym poznacie #WszystkieKoloryUltrasonografii.
Macie wolne 1,5 minuty?