Ruszają badania kliniczne z AGH

Ruszają badania kliniczne z AGH

Ruszają badania kliniczne z AGH

Trwające przez dwa lata unikalne badania mają na celu zgromadzenie wiedzy pozwalającej na wypracowanie nowego podejścia do wczesnej diagnostyki i zapobiegania chorobom degradacyjnym tkanek wierzchnich.

Stopa cukrzycowa, odleżyny, zmiany pooparzeniowe i poodmrożeniowe, porażenia, martwice, owrzodzenia troficzne podudzi, zgorzele, nadekspresyjne stany zapalne, zatory naczyniowe i wiele wiele innych przypadków doczeka się dzięki tym badaniom nowego podejścia umożliwiającego zachowanie większego komfortu zdrowotnego.”

W piątek uczestniczyliśmy w uroczystym rozpoczęciu badań klinicznych… Oprócz tradycyjnych zdjęć, strzelono i taką fotkę!

„#Ultrasonografia sprzężona z termografią medyczną. #Elastografia z dopplerem tkankowym. Badania modułów ścinania poprzecznego tkanek, modułu sprężystości i odkształcania wzdłużnego. Wyjście w kierunku metod obrazowania hybrydowego i multimodalnego!

Takich badań jeszcze nikt na świecie nie wdrożył – możemy więc pochwalić się, iż dzięki zaangażowaniu różnych osób i instytucji, to w Polsce powstanie nowa odnóżka medycyny w zakresie diagnostyki medycznej, inżynierii biomedycznej i inżynierii tkankowej.”

Doktor Wojciech Jan Karwowski pięknie podsumował to wyjątkowe wydarzenie. Cały post dostępny jest pod adresem: https://www.facebook.com/Dr.Karwowski/posts/243236171055020