SONO – Studencki Ośrodek Nauki Obrazowania w Poznaniu

SONO – Studencki Ośrodek Nauki Obrazowania w Poznaniu

SONO – Studencki Ośrodek Nauki Obrazowania w Poznaniu

Kiedy w kwietniu 2017 roku narodził się projekt #MocniNaStarcie nie zdawaliśmy sobie sprawy jak daleko (i do tego jak szybko!) nas ten pomysł zaprowadzi. Za cel na kolejne dwa lata postawiliśmy sobie organizację jednodniowych, bezpłatnych warsztatów USG dla studentów i stażystów z całej Polski oraz pomoc sprzętowo-logistyczną dla wszystkich ambitnych, młodych ultrasonografistów.

Zwieńczeniem pierwszych miesięcy działalności była listopadowa konferencja w Boszkowie, gdzie niemal 100 lekarzy i studentów miało okazję doskonalić swoje umiejętności praktyczne. W pięciu salach tematycznych – na 20 aparatach USG – podziwialiśmy determinację i zaangażowanie całej grupy uczestników. W ciągu dwóch dni przeprowadziliśmy również wiele rozmów na temat potrzeb młodych medyków i niezwłocznie przystąpiliśmy do prac nad rozszerzeniem oraz ulepszeniem formuły szkoleń i konferencji.

Szybko okazało się też, że szkolenia – choć są niezbędne – na mocny start w świat diagnostyki obrazowej nie wystarczą. Największym wyzwaniem okazuje się być swobodny i nieograniczony w czasie dostęp do aparatury USG w trakcie trwania studiów. Dzięki zapałowi i determinacji niezwykłych ludzi tworzących Leczymy z Misją i Ultraspokografia, wspólnymi siłami utworzyliśmy dwa wyjątkowe miejsca na terenie Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Uniwersytet Medyczny w Łodzi, gdzie studenci mają od teraz dostęp do sprzętu USG praktycznie w każdej wolnej chwili.

Dzisiaj uczestniczyliśmy w otwarciu SONO – Studenckiego Ośrodka Nauki Obrazowania w Poznaniu. W oku zakręciła się mała łezka wzruszenia, po chwili ustępując silnej motywacji, by w nadchodzącym roku projekt tworzenia sal ultrasonograficznych rozszerzyć o kolejne ośrodki akademickie.

Działamy dalej i jesteśmy gotowi na #MOCny start w 2019 roku!