SONOlife partnerem sprzętowym akcji „Wojownicy głowicy”

SONOlife partnerem sprzętowym akcji „Wojownicy głowicy”

SONOlife partnerem sprzętowym akcji „Wojownicy głowicy”

Głównymi bohaterami akcji „Wojownicy głowicy” są ratownicy medyczni i lekarze, którzy przeszli fundacyjne szkolenia z ultrasonografii Point-of-care Ultrasound. Opowiadając o naszych działaniach nie możemy jednak zapomnieć o sprzęcie, bez którego realizacja projektu byłyby niemożliwa. Musimy to przyznać! CHISON SonoEye jest równoprawną gwiazdą tej akcji. Ultramobilne aparaty dla wojowników dostarczyła firma SONOlife.

W kwietniu ruszyła ogólnopolska akcja pod nazwą „Wojownicy głowicy” organizowana przez Fundację Mocni na starcie oraz Ratunkową w Roztoce. Wytypowani przez trenerów USG medycy, którzy przeszli pełnowymiarowy kurs i zdali egzamin praktyczny, sprawdzą swoje umiejętności ultrasonograficzne podczas codziennej pracy w karetce. Dzięki ich cotygodniowym raportom dowiemy się, w jakich przypadkach sprzęt znalazł zastosowanie oraz u jak wielu pacjentów pozwolił skrócić czas diagnozy.

Do końca 2021 roku wybrane zespoły ratownictwa medycznego będą pracować na sprzęcie marki CHISON, przenośnych ultrasonografach SonoEye. Urządzenie waży tylko 100 g, dzięki temu, że nie ma wbudowanej wewnątrz baterii. W połączeniu ze smartfonem lub tabletem staje się potężnym narzędziem diagnostycznym w rękach wykwalifikowanego medyka! Już teraz CHISON SonoEye cieszy się sporą popularnością wśród ratowników medycznych. Wodoodporny, łatwy w dezynfekcji i odporny na uszkodzenia aparat zyskał miano „terenówki wśród głowic mobilnych”. Medykom spodobały się też fizyczne przyciski umieszczone na korpusie urządzenia, które pozwalają na pracę w rękawiczkach bez konieczności zmagania się z ekranem dotykowym.