W końcu ktoś powiedział to głośno! [Mocni w mediach]

W końcu ktoś powiedział to głośno! [Mocni w mediach]

W końcu ktoś powiedział to głośno! [Mocni w mediach]

– Jak Jurek Owsiak gra dla sprzętu, tak Mocni na starcie grają dla studentów medycyny, aby ci mogli zdobyć niezbędną praktykę. Pamiętajmy, że sprzęt za miliony złotych nie znaczy nic, jeśli nie ma rąk, które umieją z niego korzystać – czytamy w artykule autorstwa Krzysztofa Wiśniewskiego. Niezależny dziennikarz, który po raz pierwszy usłyszał o naszej działalności na LinkedIn, został sympatykiem Fundacji i postanowił opisać nasze projekty ultrasonograficzne.

O czym przeczytacie w tekście?

Mocni współpracują z dystrybutorami sprzętu. Dzięki temu trafia do nich sprzęt z rozliczenia. Takie aparaty to nie zabytki, mają około 8–10 lat, ale po serwisie mogą kolejnych tyle służyć. Taki sprawdzony aparat trafia na uczelnie. W ten sposób Mocni przekazali 40 aparatów do 27 punktów w całej Polsce, np. w Poznaniu dostarczyli studentom medycyny 4 aparaty do ćwiczeń w akademiku. Przekazano też sprzęt schroniskom dla zwierząt.

Non profit

Fundacja od początku nie jest nastawiona na zysk. Najdobitniej świadczy o tym statut, z którego wynika, że kapitał początkowy to tylko 2000 zł i… góra dobrej woli.

Krzysztof Wiśniewski, niezależny dziennikarz. W trakcie swojej kariery współpracował m.in. z portalem wirtualnemedia.pl oraz Bauer Media Group.