Wspieramy projekt rozwojowy w Kirgistanie

Wspieramy projekt rozwojowy w Kirgistanie

Wspieramy projekt rozwojowy w Kirgistanie

Veterinary Foundation Poland już za moment wsiada na pokład samolotu, by przez kilka intensywnych dni intensywnie działać na rzecz zdrowia kirgiskich dzieci, ale także walczyć o życie tamtejszych bezpańskich zwierząt. Fundacja Mocni na starcie jest partnerem sprzętowym projektu.

W Kirgistanie nadal praktykuje się odstrzał bezpańskich psów. Wspólnie z Veterinary Foundation Poland realizujemy projekt, który ma temu zapobiec. Działaniu organizacji zakładają szkolenia dla miejscowych weterynarzy z technik sterylizacji i kastracji psów i kotów oraz z parazytologii. Przekonujemy, że sterylizacja jest jedyną skuteczną metodą walki z bezdomnością psów. Przekonujemy, że odstrzały (które są wciąż praktykowane w tym kraju) nie są skuteczne, a przede wszystkim nie są humanitarne.

Choroba brudnych rąk wciąż problemem w Kirgistanie

Projekt zakłada także walkę z tzw. „chorobą brudnych rąk”, czyli badania przesiewowe dla dzieci w kierunku bąblowicy, a także działania edukacyjne w szkołach.

17 września po raz kolejny lecimy do Kirgistanu. Sprzęt już mamy. Bilety również. Zostaje kwestia transportu całej aparatury, którą przekażemy kirgiskim lekarzom (5 mikroskopów, sprzęt chirurgiczny, materiały medyczne). Fundacyjny aparat USG zostanie przekazany do kontynuowania badań dzieci w kierunku bąblowicy. Torby edukacyjne (1000 sztuk) rozdajemy dzieciom w trakcie spotkań w szkołach.

Niestety, od ostatniego naszego lotu drastycznie zmieniły się ceny bagażu. W tym roku za każdą dodatkową walizkę z limitem 25 kg musimy zapłacić 350 euro!

By zabrać wszystko co będzie niezbędne do przeprowadzenia szkoleń oraz badań dzieci musimy lecieć z 7 walizkami. Leci nas 5 osób, co oznacza, że 2 walizki musimy dodatkowo opłacić co oznacza dodatkowe 700 euro kosztów.

Trwa zbiórka środków na pokrycie kosztów transportu, między innymi aparatu ultrasonograficznego od naszego teamu.